Obezite & Beslenme

Çağımızın hastalığı obezite çok faktörün etkisi altında gelişen ve yine multidisipliner yollar ile kalıcı çözüme ulaşabilen bir hastalıktır. Obezite 1975 yılından beri dünya çapında 3 katına çıkmıştır. Dünya Sağlık Teşkilatı (DSÖ) fazla kilo ve obeziteyi sağlık için risk oluşturan aşırı yağ birikimi olarak tanımlar. Obezitenin başlıca çözüm yolu davranış değişikliği şeklinde gelişen ve değişen yeterli – dengeli beslenme ve hareketsizliğin ortadan kaldırılmasıdır.

Bu nedenle amacımız sadece kilogram kaybı değil beraberinde kilonuzu yağdan kaybetmek de olacaktır. 2017 küresel hastalık yüküne göre her yıl 4 milyondan fazla kişi aşırı kilo veya obezite nedeniyle ölüyor. Çünkü obezite vücudun iç dengesini sarstığı için beraberinde şeker hastalığı, yüksek kan basıncı, depresyon, kalp dolaşım sistemi bozuklukları, kemik ve eklem rahatsızlıklarını ve benzerlerini de beraberinde getirebiliyor. Yani çözüm yolu detoks karışımlar yada çay ve çorbadan geçmiyor.

Size sunabileceklerim 11 yıllık mesleki deneyimimin, eğitimim ve bunun getirdiği bakış açımla hedeflerinize minimum rahatsızlığı yaşayarak ulaşmanızı sağlamak olacaktır. Rutin takipte seçeceğiniz görüşme aralıkları dahilinde birebir görüşme yada online olarak haftalık yada 10 günlük periyodlar dahilinde vücut analizi ölçümünüz ve sizden isteyeceğim besin tüketim kayıtları ve gerekli kan tahlillerini ve sağlık geçmişinizi değerlendirdikten sonra gelecek dönemin beslenme listesini programınız dahilinde bireysel olarak hazırlamaktır. Hareketsizliğinizi yenmeniz için sizi belirli aralıklar ile teşvik ederim.

İhtiyaç duyduğunuzda danışabilir, değişen durumlarda kolayca ulaşabilirsiniz, yalnız olmadığınız bu yolda yeni bedeninize sizi kavuşturabilmek benim en önemli amacım olduğuna emin olabilirsiniz, sizden istediğimse içinizde varlığını unuttuğunuz gücü hatırlamanız ve her şeyin elinizde olduğunu hatırlamanız olacaktır.

Unutmayın Obezite Önlenebilir bir hastalıktır.

NİŞANTAŞI UZMAN DİYETİSYEN

ADIM ADIM NASIL BAŞLAYABİLİRSİNİZ?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore t dolore magna aliqua.

Hizmetleri İncele

Hizmetini Seç

Formu Doldur

Diyete Başla

ONLINE RANDEVU SİSTEMİ

Hemen Randevu Al

Nişantaşı Uzman Diyetisyen Ayşe Gül Güven

Tavsiye Edenler

Mutlu Danışanlarımızdan, Sizler İçin Derlediğimiz Mutlu Mesajları. Danışan Yorumlarımız Revize Görmeden Direkt Olarak Yayınlanmaktadır.

Nişantaşı Uzman Diyetisyen Ayşe Gül Güven

Aklınızda Soru Mu Var?

Aşağıdaki form aracılığıyla hemen anlık iletişime geçin, en kısa sürede size yanıt verelim.