Tiroid Hastalıklarında Beslenme

Tiroid bezi, salgıladığı hormonlar ile büyüme ve metabolizmanın çalışmasını düzenler. Tiroksin (T4), tiriiotironin (T3) olmak üzere bir grup hormon salgılar.

Egzersiz Ve Beslenme

Egzersiz yapıyor ancak sarf ettiğiniz enerji ve zamanın karşılığını göremediğinizi düşünüyorsanız ya da düzenli egzersiz yapacak kadar enerjiniz olmuyorsa beslenmenizin içeriği ve tüketim zamanını gözden geçirme vaktiniz gelmiştir.

Kilo Almak İçin Beslenme

Genel nüfusta 25-34 yaşları arasında görülen kilo artışları 55’li yaşlardan sonra yerini yavaş yavaş kilo kayıplarına bırakır.

Yaşlılık Dönemi Beslenmesi

Çalışmalar gelişmiş ülkelerdeki yetişkin vücut ağırlığının 50-59 yaşta artışa geçtiğini daha sonra ise düşmeye başladığını gösterir.

Online Diyet

Günümüzde çoğu insan hayatını online hizmetler sayesinde kolaylaştırıyor.

Menapoz Döneminde Beslenme

Baş ağrısı, uykusuzluk, sıcak basması, terleme, yorgunluk, sık idrara çıkma, idrar yolu iltihapları ve kuru cilt gibi yakınmaların eşlik ettiği menepozdan beslenmenizde yapacağınız birkaç kolay değişiklik ile başa çıkabilirsiniz.

Ramazan Döneminde Beslenme

Ramazanda iftar yemek yenen tek öğün gibi hissettirir. Sofraya ekstra özen gösterildiğinden bol çeşit ve yüksek yağlı, şekerli besinleri tüketme isteğiniz yükselebilir.

Emziklilik Döneminde Beslenme

Zorlu ve bir o kadarda keyifli geçen gebeliğinizden sonra şimdi form tutma zamanı, fazla kilolarınızla yaşamaya alışmadan önce harekete geçmelisiniz.

Yazı dolaşımı